ЦІЛОДОБОВО
24 / 7

Чистюлям на замітку: вивчаємо етикетки засобів побутової хімії

Натуральні екологічні засоби на сьогоднішній день є найбільш популярними й затребуваними в побуті. Радує той факт, що з кожним роком все більше виробників поповнюють свій асортимент саме екологічними засобами і поступово відходять від "агресивної хімії". Однак не завжди написи "без фосфатів, "без силіконів" і т. д насправді екологічні і безпечні. У складі таких засобів можна з легкістю виявити небезпечну хімію. У більшості випадків на етикетці ви зможете побачити наступний склад: неіоногенні ПАР, 5-15% аніонні ПАР, менше 5% амфотерні ПАР і т. д. Запитайте звідки ж береться ПАР? Це результат переробки нафтопродуктів. Давайте більш детально розберемо небезпеку даних інгредієнтів у складі косметичних засобів.

Почнемо з того, що ПАР - це поверхнево - активні речовини, які є основним компонентом , наприклад, у пральних порошках. ПАР як ми вже сказали вище - продукти нафтохімічного синтезу і нафтопереробки. Сюди відносять синтетичні жирні кислоти, олефіни, вищі жирні спирти, вищі і низькомолекулярні парафіни, окис етилену, фенол, алкілпроізводние бензолу.У пральному порошку міститься близько 15-20% ПАР.

В процесі лабораторних експериментів на тваринах, встановили, що ПАР роблять значний вплив на зміну окисно - відновних реакцій, що порушують вуглеводний, білковий і жировий обмін, впливають на активність ряду найважливіших ферментів.

На думку фахівців , найбільш агресивними є аніонні ПАР, які входять до складу порошків і миючих засобів. Вони можуть сприяти виникненню алергічних реакцій, викликати порушення діяльності імунної системи, печінки, легень, нирок. Зазначимо, що пар можуть з легкістю накопичуватися в організмі і при певній кількості чинити негативний вплив на організм.

Звичайно ж після разового використання нічого не буде, але при постійному застосуванні засобів, у складі яких є "агресивна хімія" можна спостерігати негативні наслідки.

Ще одним небезпечним хімічним складовим побутових засобів є фосфати. Деякі країни світу забороняють використання солей фосфорних кислот при виготовленні засобів. Після прання, вода потрапляє разом зі стічними водами у водойми, фосфати активно вступають у реакцію з водою, що призводить до цвітіння водойм. Відзначимо, що навіть найсучасніші фільтри не можуть очистити воду від фосфатів.

Близько 90% вітчизняних пральних порошків містять фосфати, часом їх концентрація досягає 60%. Дані компоненти використовують для пом'якшення води і як результат - відмінне відпирання забруднень. В процесі полоскання, як ви розумієте, не всі фосфати вимиваються і тому залишки шкідливих складових активно контактують з шкірними покривами, що здатно спровокувати дерматологічні захворювання і алергічні реакції. Саме через шкіру, невеликими дозами фосфати проникають в організм і накопичуються. У результаті може знизитися гемоглобін, а також змінитися густина сироватки крові. В результаті отримуємо порушення обмінних процесів, важкі отруєння, загострення хронічних захворювань.

Хлор також є шкідливим хімічним складовими багатьох побутових засобів. Дуже сильний хімікат, який на своєму шляху "вбиває" не тільки шкідливі бактерії, але і корисні. При цьому хлор може вивітрюватися. Якщо Ви використовуєте в процесі прибирання засоби з вмістом хлору, пам'ятайте, що всі члелы сім'ї вдихають його пари, що може спровокувати напад задухи. Варто повністю виключити використання хлорвмісних засобів людям, схильним до захворювань дихальної системи, алергічних реакцій і захворювань серця. Хлор негативно позначається на стані шкіри і волосся, а також руйнує молекули білка. Для того, що б замаскувати "шкідника", багато виробників на етикетці пишуть гіпохлорит або гіпохлорит натрію.

Наступний не менш шкідливий компонент - фталати. Вони використовуються як розчинник і фіксатор запаху. Завдяки їм, пральні порошки мають стійкі аромати. Для людини, дані речовини становлять небезпеку, так як безпосередньо впливають на стан ендокринної системи, репродуктивної і нервової систем, на гормональний фон. Фталати відносять до групи антиандрогени. Вони гнітюче впливають на вироблення чоловічих статевих гормонів, а також дуже шкідливі вагітним жінкам, так як можуть спровокувати передчасні пологи.

Любите блискучу поверхню меблів? До складу таких полірувальних засобів входить речовина - нітробензол, вона є токсичною і швидко вбирається в шкіру. Негативно впливає на гемоглобін, нервову систему.

Кожна поважаюча себе господиня плиту завжди тримає в чистоті. Для усунення забруднень активно використовують засоби, у складі яких ви напевно зустрінете феноли і крезолы. Після таких старанних прибирань вас може турбувати запаморочення або мігрень. Погодьтеся, що ви ніколи не зв'яжете погане самопочуття з миючим засобом?

Після всього вищесказаного хочеться сказати, що виробництво і використання екологічних коштів для дому не є даниною моді, це в першу чергу - здоров'я вашої родини.

При виборі прального порошку, особливо для прання дитячого одягу, засобів по догляду за поверхнями переконливо рекомендуємо звертати увагу на склад. Ми вас ознайомили з самими небезпечними і шкідливими речовинами, так от стежте, що б у складі ваших засобів їх не було.

Виникає питання: а що ж додають в екологічні засоби для того що б вони виконували своє призначення? Відповідь проста, добросовісні виробники використовують, наприклад, ПАР рослинного походження і це обов'язково буде вказано на етикетці. Поширений ПАР, який отримують з кокосового масла і цукру - алкілполіглікозід.Не гірше за своєю ефективністю вважається дезінфікуючий антибактеріальний комплекс з червоного грейпфрута, граната і сорбіту калію.

Зазначимо, що екологічні засоби іноді коштують трохи вище, але це, погодьтеся, невисока переплата за здоров'я вашої сім'ї. В кінцевому підсумку - вибір завжди залишається за вами: використовувати звичайні засоби побутової хімії, при цьому завдавати шкоди своєму здоров'ю та довкіллю або віддати перевагу натуральним екологічним засобів.

15/08/2018