ЦІЛОДОБОВО
24 / 7

Поверніть своєму волоссю красу

Для того, щоб правильно доглядати за волоссям, пропонуємо вам отримати хоча б поверхові знання про будову волосся. Завдяки цьому, ви зможете вберегти їх від шкідливих впливів, в результаті чого бути володарем здорового волосся.

Саме волосся являє собою білковий полімер, який практично повністю складається з кератину. Його корінь розташовується під шкірою, а волосяний стрижень над шкірою. Якщо розглядати волосся під мікроскопом, то можна побачити, що волосяний стрижень складається з трьох шарів: кутикули (зовнішнього), мозкового (центрального), середнього (коркового).

Волосся тримається на голові завдяки корені. Життєдіяльність волоска залежить від невеличкого сосочка, який повністю складається з нервів і кровоносних судин. Він розташовується в нижній частині кореня. Завдяки цьому сосочку і здійснюється харчування волосяного стрижня. Корінь закінчується цибулиною, клітини якої активно розмножуються, в результаті чого і росте волосся.

У волосяний фолікул (мішечок) укладений корінь волосся бзДо кожного такого фолікулу прикріплюється кілька сальних залоз, які активно виділяють сальний секрет. Завдяки кожному салу волосся блищить, має м'яку структуру і не пересихають. Як бачите, сальні залози дуже важливі, так як завдяки їм на поверхні шкіри створюється гідроліпідна плівка, яка виконує певні функції. Ця плівка складається з відмерлих клітин епідермісу, потових залоз і сального секрету. Вона має слабокислу середу, яка здатна перешкоджати активному розмноженню мікроорганізмів.

Дізнавшись такі факти, ви напевно перестанете мити голову кожен день у гонитві повністю знежирити шкіру голови і волосся. Це звичайно ж шкідливо, так як гідроліпідна плівка має водовідштовхувальний ефект і активно захищає від бактерій, впливу ультрафіолету і пересихання. Простими словами, у вас на голові є природний захист, який ви можете з легкістю порушувати або при правильному догляді за волоссям зберегти.

Ми не рекомендуємо використовувати шампуні, до складу яких входить лаурил сульфат. Такі шампуні повністю "витравлюють" шкіру голови, що викликає роздратування, випадання волосся, сухість голови. У такій ситуації і сальні залози можуть відреагувати на таку агресивну середу по своєму: вони для того, щоб захиститися починають посилено виділяти жир. В результаті ви стаєте володарем жирної лупи і липкого засаленого волосся.

Мережа кровоносних капілярів живить кожен волосся і розташовується в шкірній частині голови. Для того що б ефективно живити волосся рекомендується вживати багато чистої води і їсти продукти, які сприяють кровотворенню.

Найбільш активно процес обміну речовин здійснюється в сосочку волоса. Для того щоб підтримувати хороший метаболізм потрібен постійний приплив достатньої кількості кисню і поживних речовин до сосочку. Якщо в шкірі голови звужуються кровоносні капіляри, то сосочки виснажуються і поступово атрофуються. Це призводить до випадання волосся, а потім перероджуються в тонкий пушковий волос. Формування і ріст волосся залежать від якісного харчування сосочків, а воно визначається рівнем кровообігу в шкірі голови. Якщо ви страждаєте проблемами випадання волосся або їх витонченням, можна впоратися з ними завдяки нормалізації кровообігу.

Щодня людина втрачає близько 50 волосин. У нормі втрата в день становить 100 волосин. При цьому варто відрізняти нормальне випадання волосся від підвищеного. Для того щоб визначити скільки волосся випадає, досить подивитися скільки їх залишається на гребінці.

Якщо волосся на гребінці не багато, тоді все відмінно.Відросле волосся з часом повинне випадати, тим самим звільняти місце для нових зростаючих волосків. Відзначимо, що чим довше ваше волосся, буде складатися відчуття, що їх випадає більше. Напевно Ви помітили, що навесні і восени волосся випадає в більшій кількості. В такий період вирішити проблему допоможе прийом вітамінів і рясне пиття води.

Якщо проблема все-таки існує і не пов'язана з сезонністю, рекомендуємо звернутися до фахівця - трихолога, який проведе діагностику волосся, призначить лікування і підкаже якими засобами користуватися.

02/11/2018